Alışveriş Sepetiniz

Kapat

Makaleler

TOK KALMANIN ETKİLİ YOLLARI

Açlık hissinin nedeni kan şekerindeki düşmedir.Açlık hissini gidermekte bu düşüşü tersine çevirmekle olur.Ancak bu uygulama şekeri ani yükseltip düşüren gıdalarla olmamalıdır.Ben size tok kalmanın etkili yollarını sıralayacağım.

 1.Protein tüketin.Et, balık,yumurta , süt ürünleri tüketin.Bu gıdaları fasulye ,bezelye ,nohutla kombine edin.Böylece tokluk duygusu daha da derinleşir.

 2.Kötü karbonhidratlar tüketmeyin. Şeker ilave edilmiş unlu gıdalar,bal pekmez reçel vb.,cips, beyaz  ekmek ,de bu gruba dahildir.Katkılı karbonhidratlar tokluk hissini sürdürmenizi zorlaştırır.
 3.İyi karbonhidtralar seçin.Fasulye ,mercimek baklagiller,,pazı,ıspanak,lahana,siyah pirinç,elma,kayısı, portakal gibi gıda sizi tok tutar.
  Size sunduğumuz THİNTHİNK diyet ürünleri de bu gruba girecek vasıfta üretilmiştir.katkısız olmanın yanısıra içindeki diyet lifleri ,siyah pirinç, siyah buğday  sizi tok tutacak,fazla kalori almanıza da engel olacaktır.
 4.Ispanak, havuç, lahana gibi çiğ tüketilebilecek sebzeler çiğ tüketilmelidir.Bu tür gıdalar pişirildiğinde glisemik indeks degeri çok artmaktadır.
 5.Sık atıştırmayın. Çünkü  atıştırmak sıklaştırıldığında açlığı tahrik eder.İnsülin patlamalarına yol
açar.Böylece kan şekeri önce hızla yükselir ,sonra da hızla düşer.
 6 .Su içmeyi ihmal etmeyin. Çünkü açlık duygusu susuzlukla karışabilmektedir.Düzenli ve yeterli
su içmek tokluğu yönetmemizi kolaylaştırır.
     
       Op.Dr Adem Yücel 

Ürünlerimizin Bulunduğu Mağazalar