Alışveriş Sepetiniz

Kapat

Makaleler

Diyet

Diyet=Perhiz=Rejim

 

Kişinin sağlığını formunu muhafaza etmek korumak için gerekli olan beslenme düzenidir DİYET.

 

SAĞLIKLI DİYET:Aklımızda yarattığımız tüm yasakları ortadan kaldırmanın yanısıra acıktığımızda ruhumuz ve vücudumuzun isteklerine göre seçim yapıp doyana kadar hissederek yemektir...Ancak bu seçimin bilgili ve bilinçli olması lazımdır.

 

Her kilo için 20 kcal/gün enerji hesabına, aktivite durumuna göre 400-700 kcal ilave edildiğinde günlük kalori ihtiyacının toplamı ortaya çıkmaktadır.Bu hesapta 70 kğ lık bir erişkinde ortalama 2000 kcal dir.Kilo vermek için günlük kalori ihtiyacının 500 kcal eksiğini almak gereklidir.Pratikte bu uygulamanın en doğru ve kolay şekli günlük kaloriyi 250 kcal kısıp,250 kcal lik egzersiz yapmaktır.

 

Egzersiz sonrası karbonhihrat tüketmek önemli bir hususdur.Tüketime sunduğumuz THİN THİNK ÜRÜNLERİ hem bu açıdan,hem de ihtiva ettiği düşük (%0.5) ve sağlığımıza en uygun doymamış yağ olan zeytin yağı ve soya yağı içeriğiyle bu açıdan idealdir.

 

Karnımız acıktığında, midemiz kazındığında bu duygu nasıl giderilmeli?

 

Bu durumda ufak miktarlarla atıştırma şeklinde tüketim de denenecek bir yoldur. Ürünlerimiz bu açıdanda idealdir.Atıştırma sosyal faaliyet ve düşük fiziksel aktiviteyle kolay form tutmanın iyi bir yöntemi olabilir.

 

Op.Dr Adem Yücel

 

ÜRÜNLERİMİZE BURDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Ürünlerimizin Bulunduğu Mağazalar