Alışveriş Sepetiniz

Kapat

Vücut kitle indeksi hesaplama

Vücut Kitle İndexinizi biliyormusunuz ?


BMI ( vücut kitle index) değeri son yıllarda sağlığımızı takip ederken ,yaptıracağımız kontrollerde tansiyon ölçümümüz, nabız sayımız ,kan şeker düzeyimiz ,kan lipid ve kolesterol seviyemiz kadar önemli bir parametre olmuştur. Çünkü kilomuzun hangi katagoride olduğunu bilmemiz,bizim yapacağımız beslenme ve spor faaliyetlerimizde yol gösterici olacaktır. Zayıf isek nedenlerini ve çözümlerini aramalıyız. Kilo fazlalığımız var ise kilo katagorimize göre diyet ve aktivite uygulamalıyız. Eğer BMI (vücut kitle indexi ) ‘ ye göre 40 kğ / m2 üzerinde bir kilo söz konusuysa MORBİD OBESİTE grubuna dahil olunduğundan çözüm Bariatrik Cerrahi yapan bir uzmanla görüşülmelidir.

 

Düzey aralığınız 18.5 kg/ m2 ve altında ise ZAYIF katagorisindesiniz.

Mutlaka bir hekime danışıp başta troid fonksiyonları ,hemogram ve kan şeker düzeyleri, sedimantasyon ve tümör markerleri olmak üzere geniş bir biokimyasal tetkik ve bunların sonuçlarına göre daha ileri açınsamalar yaptırmalıdır.

 

Düzey aralığınız 18,5-25 kğ/ m2 ise NORMAL katagorisindesiniz .Bu sizin orantılı ve sağlıklı olduğunuzun önemli bir kriteridir.Bu oranı devam ettirmeniz de önemlidir. Süregelen beslenme alışkanlıklarınızı ve spor aktiviteniz varsa , bu aktivitelerinizi disiplinli şekilde devam ettirmenizi öneririz . Formunuzu korumada da Thin Think Ürünlerimizden faydalanabilirsiniz.

Ürünlerimiz için TIKLA.

 

Düzey aralığınız 25-30 kg/m2 ise FAZLA KİLOLU katagorisindesiniz.

İrade, diyet ve aktivite üçlüsünü hayatınıza uyarlamalısınız. Diyet için TIKLAYIN. Dilediğin kadar tüketebileceğin katkısız ürünlere ulaş.

 

Düzey aralığınız 30-40 kg/m2 ise OBEZ( şişman) katagorisindesiniz.

İrade, diyet ve aktivite üçlüsü sizin için çok daha önemli taşıyor.Bu üçlü uygulamayı planlayın. Diyet için TIKLAYIN. Dilediğin kadar tüketebileceğin katkısız ürünlere ulaş.

 

Düzey aralığınız 40 kg/m2 üzerindeyse MORBİD OBEZ (ileri derecede obez) katagorisindesiniz. Büyük risk altındasınız. Obeziteye bağlı tüm sorunları değişik oranlarda yaşamaktasınız. Size uygun bir bariatrik cerrahi yöntemle çözüm bulacağız.

 

Yaşam konforunuzu ve sağlığınızı korumak için tüm sorularınızı Op.Dr Adem Yücel’in ‘’ademyucel@thinthink.com.tr ‘’ yönlendirebilirsiniz..

Op.Dr Adem Yücel

 

 

Vücut Kitle İndeksi (BMI) Hesaplama


Ürünlerimizin Bulunduğu Mağazalar